شرکت پیش تنیده آبان 

تلفن : 02188569811 

 شماره واتس آپ و تلگرام : 09352454612

پنج ایراد وارده به سقف یوبوت

5 ایراد وارده به سقف های یوبوت

 

در این نوشته با پنج اشکال این سقف ها آشنا میشویم :

  • اشکال اول یوبوت : شکست قالب ها

با توجه به استفاده از مواد پلی پروپیلن بازیافتی در تولید اکثر یوبوت ها ( به جهت ایجاد صرفه اقتصادی ) ، نداشتن استحکام لازم  ، هم از لحاظ هندسه و هم از لحاظ جنس مصالح به کار رفته در این قالب ها منجر به شکستن آن تحت اثر بارهای حین اجرا ، مانند حرکت کارگران ، فشار ناشی از پاشش بتن ، حرکت ویبراتور و . . . می شود.

اشکالات یوبوت 2

  • اشکال دوم یوبوت : دشواری در نگهداری قالب ها

همه قالب های ماندگاری که از مواد بازیافتی پلی پروپیلن تولید می شوند به جهت استفاده از مواد بازیافتی در تولید آن، باید در شرایط محیطی مناسب و دور از نور خورشید نگهداری شوند، تا شکل پذیری و استحکام لازم را حین اجرا داشته باشند.

در ضمن اینگونه قالب ها در صورتی که به مدت طولانی نگهداری شود خواص مکانیکی خود را از دست داده و شکننده می شوند.

اشکالات یوبوت 3

  • اشکال سوم یوبوت :عدم امکان تغییر ابعاد

تمامی قالب های یوبوت به صورت تزریق پلاستیک در قالبهای فولادی در ابعاد ثابتی تولید می شود و امکان تغییر ابعاد این قالب های فولادی مادر به تناسب دهانه و باربری وجود ندارد.

اشکالات یوبوت 4

  • اشکال چهارم یوبوت : عدم وجود کاور مناسب برای آرماتورها

در بسیاری از نمونه های قالب های ماندگار یوبوت آرماتور های فوقانی و بعضا تحتانی کاور لازم و ایمن جهت یکپارچگی بتن و آرماتور را ایجاد نمی کند.

 

  • اشکال پنجم یوبوت : عدم امکان پوشش بهینه دهانه با قالب ها

به دلیل آنکه قالب ها دارای ابعاد مشخصی می باشند لذا اگر دهانه ای که قالب در آن استفاده می شود مضرب صحیحی از قالب نباشد قالب نمی تواند تمام دهانه را پوشش دهد و این موجب افزایش میزان مصرف بتن و وزن سقف خواهد شد. این امر در پلان های با تیرریزی نا متقارن و یا مثلثی تشدید می شود.

اشکالات یوبوت 6

منبع: http://ppt90.ir

خواندن 1722 دفعه